

Vegansk ukemeny: Uke 49, 2018
Desember står for døren! Herlighet hvor ble denne høsten av?
Siden førjulstiden er travel for mange, har jeg denne uken konsentrert meg (for det meste) om kjappe og lettlagede middager på ukemenyen. Til helgen tar vi oss litt bedre tid på kjøkkenet, og får belønning med fantastiske smaker!
Mandag: Indisk curry med mais og kikerter
Lettvint gryterett som du lager på en liten halvtime.

Tirsdag: Pasta i kremet soppsaus
Lettvint pasta med hvitløk, sopp, pinjekjerner og masse friske urter.

Onsdag: Blomkål med teriyakisopp
Herlig og mild, kremet blomkålstappe med sopp og spinat i saltsøt saus. Supergod og rask middag!

Herlig rask middag med nudler, brokkoli og en aldeles fabelaktig tofu.

Rett før julen setter i gang pleier jeg å bli litt kjip på kaloriene. Heldigvis finnes det massevis av trikst til å lage helgefavorittene litt sunnere. Her bytter vi ut tortillachips i nachosen med søtpotet, og det blir su-u-u-pergodt!

Lasagne har alltid vært en av mine favoritter, og takk og lov går det an å lage den kjempegod i vegansk utgave også!

Søndag: Fylte tomater
Disse smaker skikkelig godt av Italia, i tillegg til tomat har vi i blant annet urter, ris og linser – og ender opp med en rett som er rik på både protein og umami.
