

Ukemeny: Uke 9, 2017
Ukens meny med handleliste er servert!
Tusen takk for alle de fine tilbakemeldingene dere sender på disse ukemenyene! Utrolig kjekt! Ukens meny inneholder mange av mine hverdagsfavoritter, spesielt er jeg svak for stir fry og spagettien med peanøttsaus. Vel bekomme!
Her finner du handlelisten for ukens meny.
Spansk risrett som virkelig gjør stas på grønnsakene. Finner du ikke de grønne soyabønnene kan du bruke noen andre bønner som er ferdig kokte.

Tirsdag: Stir fry med tofu og sesamolje
Grønnsaker, sesamfrø, nøtter, ris og saus – enkelt og greit, og her kan du gjerne bruke opp grønnsaksrester du har liggende i skuffen og ikke helt vet når du skal bli kvitt.

Onsdag: Kikertgryte fra Marokko med hjemmelaget polenta
Kremet maisgrøt fra Italia toppes av kikerter og gresskar i marokkansk saus. Nydelig fusionmat!

Torsdag: Spagetti i peanøttsaus
Fordi det er kjempegodt!

Fredag: Pizza med smaker fra Midt-Østen
Granateple, grønnkål, tomater og bønnepuré topper denne pizzaen, som er blitt en skikkelig lørdagsfavoritt hos meg.

Har du ikke lært deg å lage vårruller så er det sannelig på tide. Her fyller vi de med blant annet tofu og risnudler – litt tid tar det, men skikkelig godt blir det.

Herlige kikertkaker med smak av Midt-Østen. Disse kan også lages større og stekes som burgere.
