vegansk ostekake oppskrift

Snickersostekake

En skikkelig snopete ostekake med karamell, sjokolade og nøtter. 

Karamellostekake1

Ingredienser: 

  • 250 g melkefrie havrekjeks
  • 100 g melkefri margarin
  • 2 ss sukker

Ostelag: 

  • 1 pakke (ca 300g)  vegansk kremost
  • 1 pakke (ca 350g) silketofu
  • 2 ss maisstivelse
  • 0,5 dl sukker
  • 3 ss peanøttsmør
  • 1 dl sjokoladeknapper (eventuelt grovhakket sjokolade)

Karamelltopp: 

  • 1 dl peanøtter (eventuelt andre nøtter)
  • 12 dadler
  • Litt vann
  • Bittelitt salt

Framgangsmåte: 

Forvarm stekeovnen til 180 grader. Finn fram en liten/mellomstor springform og kle den med bakepapir (evt margarin og mel).

Knus kjeksen i en foodprocessor. Smelt margarinen og ha den i, ha også i sukker. Press kjeksblandingen ut i bunnen på springformen. Tørk av maskinen, vi bruker den igjen to ganger i oppskriften, og det er ikke nødvendig med full vask mellom hver gang.

Ostelag: 

Kjør kremost, silketofu, maisstivelse, sukker og peanøttsmør jevnt i food processpren. Rør inn sjokoladeknappene til slutt.

Fordel røren utover i formen. Glatt den ut på toppen med en slikkepott. Skyll maskinen igjen.

Sett kaken i ovnen og bak i 35-40 minutter. Avkjøl.

Karamelltopp: 

Ha nøttene i foodprocessoren og kjør til de er i grove biter (de skal ikke bli pulverisert). Ha over i en bolle.

Fjern steinene fra dadlene. Ha fruktkjøttet i foodprocessoren, tilsett litt vann (start med en halv desiliter og spe eventuelt med mer). Kjør til du har en helt jevn, tyktflytende karamellsaus. Smak til med litt salt. Hell over i bollen.

Når kaken av avkjølt har du nøttekaramellen over. La kaken stå kaldt fram til servering.

Karamellostekake2

FLERE VEGANSKE OSTEKAKER FINNER DU HER. 

3 Comments

  1. Kan man la den stå i kjøleskapet over natten?

    1. Mari Hult

      Ja – og da blir den faktisk enda litt bedre (syns jeg)!

  2. Hei 🙂 Synes bunnen og ostelaget var godt 😀 Syntes toppen på kaken smakte som dadler med peanøtter, i stedet for karamell. Toppen ble litt gjennomvåt pga. vannet skilte seg litt fra dadlene og la seg i groper. Kanskje jeg skulle tatt mindre vann i? Skal prøve å lage vanlig karamell og blande det med peanøtter, men da blir det vel helt hardt når jeg setter det i kjøleskap.

Write a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *