

Ukemeny: Uke 12, 2013
Ukens meny er servert!

Lettvint og sunn linsemiddag som er like rask som den er god. Server gjerne med papadums.

Tirsdag: Rissalat med friske urter
At salat ikke kan være middag? Tenk igjen! Her får du masse mat, smak og næring for pengene.

Onsdag: Indisk korma med kikerter
Indisk vegetarmat er helt fantastisk, og denne retten er intet unntak. Husk å legge kikertene i bløt på tirsdags kveld, så slipper du å bruke kikerter fra boks.

Disse vårrullene er pakket inn i rispapir istedenfor filodeig. Dette setter helt andre krav til sammensetningen inne i vårrullen, og det skal du være glad for! Våruller kan nemlig ha en smake fantastisk, om du legger til rette for det, så her er det gastronomiske opplevelser i vente!

Dette er en av mine absolutte favorittoppskrifter på bloggen, og en av de som har fått flest gode tilbakemeldinger både her og på Facebook. Server gjerne med hvitløksbaguetter.

Sunne og kjempegode burgere, som tåler alt du måtte ønske deg av vanlig burgertilbehør.

Norske rotgrønnsaker og asiatisk curry passer utmerket sammen, og gir deg en overraskende god søndagsmiddag.

FLERE UKEMENYER FINNER DU HER.