

Vegansk hundekjeks
Peanøttcookies til din beste venn.

Min gode venninne Annika har en fantastisk hund som heter Melvin, og han er ofte med på middagsbesøk, noe som ikke alltid er så kjekt når han ikke får egen tallerken.
Derfor bestemte jeg meg for å bake noe helt spesielt til ham, og jeg endte opp med disse søte hundekjeksene. Bein-formen har jeg kjøpt i en kjøkkenbutikk i London, men jeg har sett de i både bakebutikker og kjøkkenbutikker i Norge også.
Jeg tror ingen hunder blir sure om du bruker en annen form istedenfor.

I oppskriften bruker jeg carobpulver, som er et hundevennlig alternativ til sjokolade. Det kan kjøpes i en del helsekostforretninger, eventuelt bestilles fra iHerb. Hunder tåler ikke kakao, så det er veldig viktig å ikke blande disse to.
Ingredienser:
- 1 desiliter peanøttsmør
- 1 desiliter vann
- 2 desiliter karobpulver
- 3-4 desiliter sammalt hvete
- Hvetemel til utbaking
Framgangsmåte:
Forvarm stekeovnen til 150 grader. Kle et stekebrett med bakepapir.
Rør sammen peanøttsmør, vann og karobpulver i en bolle. Spe på med sammalt hvete til du får en fast og smidig deig.
Ha hvetemel på kjøkkenbenken og kjevle deigen ut til cirka en halv centimeters tykkelse.
Trykk ut kjeks og fordel utover stekebrettet.


Bak i 20 minutter. Åpne døren på stekeovnen på gløtt, og la de stå en time inne i ovnen for å bli faste.
Server!

Hundekjeks kan oppbevares i lufttett kakeboks.