Squashburgere

Supersunne burgere som smaker kjempegodt!

Dette er en modifisert versjon av en oppskrift fra Resept i Stavanger.

Ingredienser til 6 burgere: 

    • 1 sjalottløk
    • 0,5 kinesisk hvitløk
    • 4 rosenkål
    • Olje til steking
    • 2 spiseskjeer solsikkekjerner
    • 1 spiseskje linfrø
    • 2 spiseskjeer vann
    • 1 squash
    • 1 teskje salt
    • 1 desiliter kikertmel

Framgangsmåte: 

Forvarm stekeovnen til 175 grader. Kle et stekebrett med bakepapir.

Rens og grovhakk løk, hvitløk og rosenkål. Varm opp olje i en stekepanne og ha i løk, hvitløk, rosenkål og solsikkekjerner. Stek på middels varme til alt er gyllent, cirka fem minutter. Avkjøl.

Ha linfrø og vann i en liten skål, la det stå i fem minutter.

Riv squash på et rivjern eller en mandolin.

Bland sammen rosenkålblandingen, linfrøblandingen, squash og salt i en bolle. Tilsett kikertmel litt etter litt, og arbeid det hele sammen til du har en klissete men ganske fast deig. Sett deigen kaldt i et kvarter. Form den deretter så godt du kan til runde burgere og fordel utover stekebrettet.

Stek i ovnen i 10 minutter. Ta brettet ut og snu burgerene. Stek deretter i fem minutter til.

Dersom du vil fryse burgerene eller spare dem til en annen dag så er dette rett tidspunkt å gjøre det. Skal de serveres med en gang varmer du litt olje i en stekepanne og steker burgerene raskt på begge sider.

Squashburgere smaker godt med en spicy saus, eventuelt med pommes frites og salat.

2 Comments

  1. Sine Trodal

    Hva er det som er modifisert, og hvorfor?

    1. Mari Hult

      De hang nok ikke godt sammen, så endringen går på det. husker ikke helt hva jeg endret, er en veldig gammel oppskrift!

Write a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *